Ashwagandha dla zestresowanych. Hinduski stabilizator nastroju

Ashwagandha dla zestresowanych. Hinduski stabilizator nastroju

Oto remedium doskonałe na zmęczenie życiem w szybkich czasach. Ashwagandha w medycynie ajurwedyskiej jest stosowana jako środek uspokajający, przynoszący zdrowy i dobry sen. To naturalny suplement diety, pomagający zachować zdrowie, witalność i młodość przy współczesnym, stresującym stylu życia. Dodaje siły do zmagań z codziennością. Jej cudowne właściwości są potwierdzone naukowo.


Ashwagandha (Witania ospała), znana także jako indyjski żeń-szeń, rośnie w Indiach, Bangladeszu, Nepalu, Iranie, Afganistanie, Pakistanie i Sri Lance. Można ją spotkać także w południowo-wschodniej części Europy oraz w Afryce (głównie w Egipcie).


A jak działa? Korzeń Ashwagandhy zawiera fitosterole (beta-sitosterol), alkaloidy (głównie nikotynowe), kumaryny, fenolokwasy (kwas chlorogenowy, przede wszystkim w zielu) i inne. Tak bogaty skład odpowiada za spowalnianie procesów starzenia (nawet siwienia włosów!), detoksykację, neutralizowanie stresu, poprawę pamięci i koncentracji, dobry sen (ale nie powoduje senności!), poprawę pracy wątroby i nerek, regulację układu hormonalnego i sprawność seksualną. Łagodzi zaburzenia nerwicowe, lęki, fobie, objawy zespołu ADHD, psychozy alkoholowej i schizofrenii. Ashwagandha jest bogata w witanolidy, które działają przeciwbakteryjnie i antynowotworowo. Co więcej, korzystnie wpływa na wydolność fizyczną i zmniejsza czas reakcji. Dlatego jest tak chętnie stosowana przez sportowców. Chroni serce, przeciwdziała nadciśnieniu i chorobie wieńcowej, poprawia parametry krwi (podnosi poziom hemoglobiny, obniża poziom cholesterolu, triglicerydów, LDL i cukru) oraz stymuluje wzrost poziomu cholesterolu HDL (działanie przeciwcukrzycowe). Pomocna w leczeniu astmy i alergii. Łagodzi również nieżyt nosa i kaszel.


Ashwagandha dostępna jest w formie rozdrobnionej lub wyciągu w kapsułkach. Można ją rzuć, zaparzać z niej herbatki albo przyrządzać nalewki.

W naszym sklepie certyfikowana ekologicznie Ashwaganda firmy Vitalvibe>>


Marta Marakchi