Naturalny minerał górski. Sekret Mumio. Właściwości, zastosowanie, dawkowanie.

Naturalny minerał górski. Sekret Mumio. Właściwości, zastosowanie, dawkowanie.

Często czujemy się osłabieni i zmęczeni. Bez względu na pogodę za oknem, nasz system immunologiczny nie zawsze jest w stanie zapewnić nam odpowiednią ochronę. Warto niekiedy sięgnąć do alternatywnych sposobów na wsparcie naturalnych procesów ochrony organizmu przed drobnoustrojami oraz sytuacjami utrudniającymi poprawne funkcjonowanie systemu immunologicznego. 

Pewnym sposobem na poprawę działania organizmu, szczególnie w okresie przesilenia oraz większej ekspozycji na drobnoustroje może być przyjmowanie mumio - czyli substancji, zalecanej już w starożytnej medycynie indyjskiej, znanej pod różnymi nazwami - “sok skalny”, “krew gór”, “shijalit”, “łzy skały”. W shijalit znajduje się około wiele minerałów, triterpeny, kwas fulwowy, benzoesowy, hipurowy, kwasy tłuszczowe, kwas elagowy, żywice, kwas karboksylowy, aminokwasy i inne substancje, niezbędne do odpowiedniego funkcjonowania organizmu. 

Skład mumio nieznacznie zmienia się w zależności od miejsca pochodzenia, jednak za każdym razem ten suplement wspiera naturalne funkcje obronne organizmu, przyspiesza regenerację tkanek, działa odmładzająco i wzmacniająco.

Pochodzenie mumio jest nie do końca zbadane; ze względu na skład [soki roślinne, żywice roślinne] przypisuje się jego pochodzenie kilku roślinom, rosnącym w górach Kaukazu, Himalajów, Ałtaju, Karakorum i na Wyżynie Tybetańskiej. Substancja osadza się na skałach w postaci oleistej cieczy, po zebraniu jest oczyszczana do postaci plastycznej masy, łatwo rozpuszczającej się w wodzie. Spożywa się je na północy Indii oraz w Nepalu w przypadkach problemów z nerkami, bezpłodnością, otyłością, przy złamaniach i zakażeniach.

Mumio zostało odkryte całkiem niedawno na nowo - zauważono, że działa immunostymulująco i odmładzająco, niweluje stany zmęczenia po wysiłku fizycznym i mentalnym, dodaje energii życiowej. Polecane jest zwłaszcza rekonwalescentom, osobom starszym, zmęczonym, narażonym na kontakty z drobnoustrojami, uprawiającym wyczynowo sport. Sok skalny można stosować też w szeregu schorzeń takich jak migreny, nadkwasota, owrzodzenia żołądka, dwunastnicy i jelit, zgaga, mdłości, cukrzyca, gruźlica, choroby nerek, impotencja, bezpłodność, opryszczka, nadżerki, jaskra, miażdżyca. Podejrzewa się, że stosowanie mumio pomaga zapobiegać chorobie Alzheimera, ze względu na obecność kwasów fulwowych, blokujących agregację białek tau. Według niektórych badaczy, mumio wspomaga też walkę z otyłością poprzez zwiększoną adaptację układu mięśniowego.

Shijalit, czyli mumio, stosuje się zazwyczaj raz dziennie, w postaci roztworu. Nie zaleca się stosowania mumio kobietom w ciąży i w czasie laktacji, ze względu na brak odpowiednich badań. Innym problemem związanym ze stosowaniem mumio, jest stopień jego oczyszczenia; jedynie dobrze oczyszczony i przetworzony shijalit będzie miał pozytywny wpływ na organizm. 
Osoby przyjmujące mumio opowiadają o rewelacyjnym wpływie suplementu na ich codzienne funkcjonowanie - czują się mniej zmęczeni, bardziej zmotywowani, mają więcej energii i chęci do życia.


mumio

“Sekret Mumio” to doskonały sposób na przywrócenie równowagi w organizmie, oraz wsparcie go w sytuacjach zmęczenia i ekspozycji na stres oraz chorobotwórcze drobnoustroje. Szereg naturalnie występujących substancji [38 pierwiastków chemicznych, a także około 40 makro i mikroelementów, 10 różnych tlenków metali, oraz około 16 aminokwasów] działa prozdrowotnie i immunostymulująco. Wspomaga trawienie tłuszczów i węglowodanów - dzięki czemu ułatwia odchudzanie, a także pomaga w odpowiednim działaniu układu nerwowego. Dzięki dokładnemu oczyszczeniu shijalit, dostępnego jako “Sekret Mumio” możemy się spodziewać zniwelowania uciążliwych objawów schorzeń oraz przyspieszenia procesów regeneracji organizmu bez niebezpiecznych efektów ubocznych - warto wspomnieć, że ten suplement posiada odpowiednie certyfikaty GIS i FDA, świadczące o czystości produktu i bezpieczeństwie jego stosowania. 


Dodatek jodu w “Sekrecie Mumio” wspiera działanie tarczycy i wspomaga metabolizm; dodatek selenu natomiast działa antyoksydacyjnie, wspomaga spermatogenezę i pomaga zachować piękno włosów i paznokci. W składzie “Sekretu Mumio” możemy znaleźć także miód oraz sok z aronii - oba składniki są szeroko znane z dobroczynnego wpływu na organizm. O ile nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o spożywanie shijalit, o tyle w przypadku “Sekretu Mumio” zaleca się przyjmowanie maksymalnie 2 porcji dziennie.

Samo przyjmowanie “Sekretu Mumio” nie powinno nastręczać żadnych trudności. Codziennie przyjmujemy jedną dawkę - rano na czczo, lub też między posiłkami, ewentualnie po kolacji. Warto sprawdzić na sobie najbardziej odpowiadający nam sposób; mumio dodaje energii i sił witalnych, więc jeśli planujemy wieczorny spacer po kolacji, to przyjmowanie mumio wieczorem jest bardzo dobrym pomysłem. Tak samo, gdy rano i w ciągu dnia musimy być aktywni i pełni energii - wtedy staramy się spożywać mumio o wcześniejszej porze.
Zazwyczaj zaleca się stosowanie zawartości jednej buteleczki dziennie przez pięć dni; potem następuje przerwa dwudniowa. Buteleczkę mocno wstrząsamy, aby wszystkie składniki dodatkowo się zmieszały i wypijamy. Smak mumio jest specyficzny, stąd można popić go chłodnym lub zimnym napojem. Zawartości buteleczek nie powinno się łączyć z gorącymi napojami, między innymi ze względu na obecność wspomnianego już wcześniej miodu oraz innych składników, wrażliwych na temperaturę.

Jedno opakowanie “Sekretu Mumio” zawiera 21 dawek i wystarcza na miesięczną kurację.

https://organicvillage.pl/zdrowie/1237-sekret-mumio-5902020751199.html