Organiczna żywność idealna dla wegan. Przegląd propozycji

Organiczna żywność idealna dla wegan. Przegląd propozycji

Weganizm to dieta polegająca na całkowitym wykluczeniu mięsa oraz pozostałych produktów pochodzenia zwierzęcego, a więc jajek i nabiału. Jest więc bardziej restrykcyjna od wegetarianizmu. Nie oznacza to jednak wcale, że nie jest zdrowa. Wręcz przeciwnie — może być korzystna dla organizmu, pod warunkiem, że zadbamy o to, by była zbilansowana, urozmaicona i opierała się na wysokiej jakości produktach żywnościowych.

Produkty organiczne podstawą diety wegańskiej

Weganizm zakłada spożywanie wyłącznie produktów pochodzenia roślinnego. Podstawę piramidy żywnościowej wegan stanowią zboża (pszenica, ryż, żyto, proso, owies), a także owoce i warzywa. Warto przy tym pamiętać, że w większości przypadków jest to nie tylko jeden ze sposobów komponowania własnej diety, lecz filozofia życia, opierająca się na harmonii ze światem, poszanowaniem środowiska naturalnego, w tym zarówno zwierząt, jak i roślin. Bardzo ważne jest więc, aby spożywana żywność była nie tylko smaczna i pożywna, ale również ekologiczna.

Dlatego właśnie organiczna żywność jest idealna dla wegan. Musi ona pochodzić ze świata organicznego, a dodatkowo musi zawierać minimum 95% składników naturalnych. Bardzo ważne jest też zachowanie pewnych standardów w procesie produkcji tego rodzaju produktów spożywczych. Jednym z nich jest poszanowanie środowiska, w którym uprawiane są rośliny — nie może przy tym ucierpieć kondycja gleby. Oczywiście niezbędne jest też stosowanie wyłącznie naturalnych metod związanych z nawożeniem i wspomaganiem rozwoju roślin czy użyźniania gleby (np. stosowanie płodozmianu).

Produkty organiczne są nie tylko zdrowe i całkowicie bezpieczne dla naszego organizmu, ale również nie przyczyniają się do jałowienia pól czy zanieczyszczania środowiska na etapie uprawy.

Jakie produkty organiczne są przeznaczone dla wegan?

Weganizm to sposób odżywiania, który staje się obecnie coraz bardziej rozpowszechniony, co można zauważyć również w ofercie producentów żywności. Jednak weganie chcą jeść nie tylko bezmięsnie, ale również zdrowo i ekologicznie. Oferta naszego sklepu zapewniającego żywność organiczną jest najlepszą odpowiedzią na ich potrzeby i wymagania.

Zapewniamy szeroki wybór w 100% organicznych, wegańskich i naturalnych produktów, które wyróżniają się wysoką jakością i spełniają wszystkie normy uprawy oraz produkcji. U nas znajdziesz m.in. szeroki wybór kasz, ryżu, makaronów i mąki (bez konserwantów, z certyfikatem BIO), które stanowią podstawę diety wegan. Podstawą wielu potraw wegan są nasiona roślin strączkowych, w tym m.in. cieciorki, soczewicy zielonej czy czerwonej, fasoli (w tym fasoli mung).

Kolejną grupę produktów stanowią oleje (m.in. kokosowe, z czarnuszki, lniany, z konopi siewnych itd.) i masła: migdałowe i z orzechów laskowych. Bardzo szeroka jest nasza oferta nasion, orzechów i owoców suszonych, którymi można urozmaicać codzienne posiłki lub podjadać je w formie zdrowych przekąsek — jest to doskonałe źródło składników mineralnych i witamin (w tym bardzo istotnych dla wegan witamin z grupy B).

Znajdziesz u nas również przyprawy, płatki zbożowe, nasiona do kiełkowania, słodycze i przekąski, herbaty i kawy, cukier i słodziki. Bardzo ważną grupę produktów stanowi również żywność określana mianem „superfood”, która obejmuje artykułu spożywcze wyróżniające się niezwykle wysokimi walorami odżywczymi, energetycznymi i mineralnymi (potwierdzeniem tego jest certyfikat eko).

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zarówno wegan, jak i wszystkie osoby, które cenią sobie zdrową i naturalną żywność organiczną.