Jagody acai. Sekret długowieczności amazońskich Indian

Jagody acai. Sekret długowieczności amazońskich Indian

Brazylijki to kobiety o pięknej figurze. Zawdzięczają ją nie tylko ćwiczeniom czy masażom, ale także zdrowym przekąskom, takim jak owoce jagód acai, które spowalniają procesy starzenia, wspomagają odchudzanie, usprawniają układ krwionośny, a także poprawiają kondycję włosów i paznokci. Nie bez powodu nazywana jest „skarbem amazońskich lasów” oraz „sekretem długowieczności”. Eksperci nazywają sok z jagód acai cudem odżywczym!


Jagoda acai, czyli jagoda palmy brazylijskiej od wieków znana była Indianom z Amazonii. Owoce te rosną tylko w dziewiczych i deszczowych lasach Amazonii. Wyglądem przypominają borówki, a w środku mają jedną, dużą pestkę. Zawierają mnóstwo antyoksydantów (20 razy więcej niż winogrona) spowalniających procesy starzenia. Dzięki bogactwu minerałów, witamin, pierwiastków, aminokwasów i polifenoli wspomagają układ krwionośny oraz wzmacniają włosy i paznokcie. Sok z jagód acai zawiera ponad 12 różnych polifenoli, które są odpowiedzialne za pracę całego układu krwionośnego, wspomagają pracę serca oraz pomagają uniknąć miażdżycy i choroby wieńcowej. Do tego aż 29 nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym również Omega 6 i Omega 9 (w ilości porównywalnej do oliwy z oliwek). Obecność kwasów tłuszczowych ma pozytywne działanie na poziom cholesterolu we krwi, wspomaga działanie gospodarki hormonalnej i obniża zbyt wysoki poziom insuliny, który jest przyczyną przedwczesnego starzenia. Dodatkowo 18 aminokwasów, które wzmacniają mięśnie. To robi wrażenie!


Jagody açaí w proszku można dostać w naszym sklepie internetowym. Warto też sięgnąć po kosmetyki z wyciągiem z açaí. W Polsce jagody acai nie są dostępne w postaci świeżych owoców.

Marta Marakchi