Miód Manuka UMF15+ (MG514+) 250g
  • Miód Manuka UMF15+ (MG514+) 250g
 

Miód Manuka UMF15+ (MG514+) 250g

210,94 zł
Brutto
Ostatnie sztuki w magazynie

PRODUKT SPOŻYWCZY

Składniki:
100% miód z nowozelandzkiego krzewu Manuka (Leptospermum scopiarium).

Happy Valley to jeden z najstarszych producentów oryginalnych nowozelandzkich miodów Manuka. Ponad 40 letnie doświadczenie gwarantuje wysoką jakość miodu oraz jego najlepsze, naturalne właściwości. Każda kropla miodu jest zbierana i zamykana w słoiku wyłącznie na terenie Nowej Zelandii.

Happy Valley to firma rodzinna, założona w roku 1975 przez Bena Rawnsleya i jego żonę Dot, a którą po dzień dzisiejszy prowadzą dwie rodziny: Lipcombe's i Harvey's.

Miód z krzewu Manuka Happy Valley UMF® jest w 100% czystym, niezależnie testowanym w akredytowanych laboratoriach produktem. Zawiera wysoki poziom wyjątkowych dla organizmu człowieka, naturalnych składników aktywnych. Produkt w 100% pochodzi z Nowej Zelandii i jest pakowany wyłącznie w miejscu wytwarzania.

UMF® - Niezależny system certyfikacji

Happy Valley jest dumnym członkiem niezależnego stowarzyszenia UMFHA, nadającego certyfikat UMF®. Organizacja UMFHA klasyfikuje aktywność biologiczną miodów Manuka, a certyfikat stosowany jest przez większość producentów w Nowej Zelandii. Jest to najdokładniejsze określenie jakości Manuka. Certyfikację UMF® determinują wyniki badań czterech kluczowych składników: leptosperin, MGO Methylglyoxalu (MG), DHA (Dihydroxyacetone), HMF (Hydroxymethylfurfural).

Żeby uzyskać certyfikat UMF® należy poddać produkt badaniom, a także spełnić rygorystyczne normy jakościowe.
Sprawdź poziom składników aktywnych w Twoim słoiku Happy Valley

Oferujemy wyjątkową możliwość sprawdzenia na naszej stronie internetowej poziomów dobroczynnych składników odpowiadających za właściwości miodu. Po wpisaniu numeru partii na naszej stronie internetowej www.happyvalley.pl mogą Państwo potwierdzić ilość substancji:
Leptosperin*
DHA (Dihydroxyacetone)*
MG (Methylglyoxal)*

oraz określić poziomu Hydroxymethylfurfuralu (HMF)*, którego prawidłowy poziomu świadczy o tym, że miód nie był zbytnio podgrzewany.

Po wpisaniu numeru partii na stronie internetowej można zobaczyć certyfikowane wyniki badań laboratoryjnych UMF® dotyczące Twojego słoika.

*Znaczenie parametrów miodów:
DHA – Substancja określająca wiek miodu, z której pod wpływem różnych procesów powstaje methylglyoxal,
MG – poziom methylgloaxalu o właściwościach antybakteryjnych,
Leptosperin – składnik występujący wyłącznie w miodach pochodzących z nektaru z krzewu Manuka
HMF – czyli ilość produktu powstałego w procesie rozpadu fruktozy obecnej w miodach pod wpływem temperatury (wynik powyżej 40 mg/kg świadczy o tym, że miód został przegrzany lub nieuczciwy przedsiębiorca podgrzał go w celu sztucznego podniesienia poziomu MG)

Produkt, Jednostka UMF®, Ilość Methylglyoxalu (MG)
Miód Manuka Happy Valley UMF 5+ 83+
Miód Manuka Happy Valley UMF 10+ 263+
Miód Manuka Happy Valley UMF 15+ 514+
Miód Manuka Happy Valley UMF 18+ 696+

Sposób użycia:
Zaleca się spożywać miód Manuka rano na czczo w ilości 2-3 łyżeczek lub po 1 łyżeczce 2-3 razy dziennie, pół godziny przed posiłkiem. Nie należy rozpuszczać miodu we wrzącej wodzie. Przy spożywaniu trzech łyżeczek miodu dziennie, słoik o pojemności 500 gramów wystarczy na cztery tygodnie.

Nie należy podawać produktu dzieciom poniżej 1 roku życia i osobom uczulonym na pyłki kwiatowe i produkty pochodzenia pszczelego.

Wartość odżywcza w 100g oraz %RWS*:
wartość energetyczna 1340kj/320kcal (16%RWS*)
tłuszcz 0g (0%RWS*)
w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0g (0%RWS*)
węglowodany 79,6g (30,5%*)
w tym cukry 78,1g (87%RWS*)
białko 0,4g (0,8%RWS*)
sól 0,3g (0,5%RWS*)

*RWS-dzienna Referencyjna Wartość Spożycia witamin i składników mineralnych dla przecietnej osoby dorosłej (8400kJ/kcal)

Przechowywanie:
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Termin przydatności do spożycia: co najmniej 1 rok.

Producent:
Happy Valley
500 GT South Rd, Rosehill 2113
Auckland, New Zealand

Dystrybucja w Polsce:
MyVita
ul. Nowodworska 17,
59-220 Legnica

Opakowanie:
250g

Nowy
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.