Aromaterapia - olejki eteryczne 

Olejki eteryczne należą do najcenniejszych darów natury. Wiele z nich jest znanych jest od tysięcy lat, a skuteczność ich działania została zbadana i potwierdzona naukowo. Olejki eteryczne to substancje zapachowe otrzymywane w wyniku destylacji pozyskiwane z roślin. Olejki cytrusowe natomiast pozyskuje się poprzez tłoczenie na zimno skórek z owoców.

Aromaterapia jest metodą leczenia dzięki właśnie olejkom eterycznym, które wprowadzane są do organizmu poprzez drogi oddechowe lub skórę. Do aromaterapii można wykorzystać kominek - lampka zapachowa, gdzie za pomocą małej świeczki podgrzewamy olejki. W tej metodzie olejki mocno się nagrzewają przez co mogą tracić swoje lecznicze właściwości. Lepszym rozwiązaniem jest zimne uwalnianie olejków. Służą do tego kamienie (niepolerowana ceramika), które skrapia się olejkami eterycznymi. Najlepsze efekty dają urządzenia elektryczne - dyfuzory. Olejki wkrapia się do zimnej wody a te wraz z parą wodną uwalniają swoje właściwości.

Olejki eteryczne rozproszone w powietrzu poprawiają nasze samopoczucie, pobudzają koncentrację lub ułatwiają zasypianie. Olejki eteryczne można także stosować do inhalacji, rozcieńczone do stosowania na ciało (do masażu), jako okłady lecznicze, do płukania ust, do kąpieli czy jako składnik domowych kosmetyków do pielęgnacji ciała lub włosów.

Aromaterapia - olejki eteryczne to magiczna kraina zapachów i alternatywna metoda leczenia.