Kosmetyki naturalne do pielęgnacji włosów 

Naturalne kosmetyki do włosów pomagają przywrócić fryzurze blask i gęstość oraz łagodzą dolegliwości skóry głowy. Są ratunkiem dla niesfornych kosmyków, które plączą się i łamią. Produkty drogeryjne często oblepiają włosy i powodują długotrwałe problemy ze skalpem – wynika to z obecności drażniących konserwantów i chemicznych dodatków. 

Aby włosy były silne i gładkie, a skóra głowy pozbawiona łupieżu, warto stosować kosmetyki naturalne przeznaczone do ich pielęgnacji. Bezpieczne kosmetyki do włosów charakteryzują się składnikami pochodzenia organicznego – roślinne wyciągi zadbają o kondycję fryzury, a minerały i witaminy uspokoją skórę głowy. 

Naturalną pielęgnację włosów warto rozpocząć od doboru odpowiedniego szamponu i odżywki – zgodnego z potrzebami kosmyków. Dbanie o włosy można wzmocnić ich olejowaniem oraz regularnym nakładaniem na nie balsamów i masek, na przykład z wyciągiem z żeń-szenia lub olejem z pestek malin. Włosy pielęgnowane naturalnymi szamponami nie będą obciążone SLS i parabenami, będą elastyczne i zdyscyplinowane. Ziołowe produkty do włosów będą stanowić świetne uzupełnienie dla naturalnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy.

Wcierki do włosów

Osobom, które borykają się z problemem wypadających włosów lub którym zależy na zapuszczeniu fryzury, polecamy wcierki do włosów. Warto po nie sięgnąć w okresie jesiennym, kiedy włosy osłabione są letnią ekspozycją na promienie słoneczne. Stosowanie wcierki nie jest skomplikowane: wystarczy nałożyć ja na skórę głowy, a następnie umyć włosy. Wcierka do włosów Mumio w wygodnej formie serum pobudza wzrost mieszków włosowych, dzięki czemu włosy stają się mocniejsze i gęstsze. Stosowanie całej serii kosmetyków do pielęgnacji włosów znacząco wzmacnia ich działanie.