Co cię rozgrzeje zimą...

Co cię rozgrzeje zimą...

Ciemno. Zimno. Za oknem śnieg, deszcz, mgła. Wracasz do domu z pracy i marzysz jedynie o tym, aby się rozgrzać. Mamy dla Ciebie kilka receptur, które warto wykorzystać w czasie zimy. 


Na początek proponujemy napar imbirowy, tworzony z suszonego i świeżego imbiru, cytryny, miodu oraz goździków - nie tylko doskonale rozgrzeje, ale także wspomoże Cię w walce z początkiem przeziębienia. Imbir ma działanie przeciwwirusowe i uodparniające; olejki eteryczne, zawarte w goździkach, działają bakteriobójczo; a o zaletach zdrowotnych cytryny i miodu pisać chyba nie trzeba :)
Poniższe proporcje przewidziane są na ok. 0.4 litra płynu, który wypijamy ciesząc się jego smakiem i płynącą z niego rozgrzewającą mocą :)

Napar imbirowy

Imbir - kawałek kłącza, ok. 3-5 cm

Cytryna - 1 szt.

Miód - ok. dwóch łyżek

Imbir suszony - 1 płaska łyżeczka

Goździki - 5-8 sztuk

Kłącze imbiru obieramy i ścieramy na tarce, lub drobno kroimy. Połówkę cytryny wyciskamy. Drugą połówkę cytryny kroimy na kawałki, umieszczamy w dużym kubku. Dorzucamy suszony i tarty imbir oraz goździki, ugniatamy łyżką lub madlerem. Dodajemy miodu, mieszamy. Dolewamy ok. 50 ml zimnej wody - tak, aby rozpuścić miód. Miksturę zalewamy gorącą wodą, mieszamy po raz kolejny. Gotowe!